19.12.2011

Pár pekných fotecek z nedelního tréninku v Hrádku s Hankou a Jirkou

zde, zde

 

 

 

 

05.12.2011

Carra oslavila 2 narozeniny !

 
17.11.2011

Ve ctvrtek, tentokrát o svátek ceský a tezce vybojované dovolené, jsme v mezinárodní sestave (Dieter, Rico, Exik, Roman a já) jeli na intenzivní trénink s Tomásem Taubnerem . Zajímali nás predevsím stopy a poslusnost. Ikdyz jsme vymrzli tak se nám hodne otazníku po dnesním dni smazalo. Opravdu jsme si hodne pobrali díky podrobnému a poctivému vysvetlení.  Za to Tomásovi moc dekujeme.

Nekolik fotek co ukoristil Rico zde (ti malí muzícci, to jsme my :o))

 
16.11.2011

V tento den byl v Nemecku svátek a tak i my jsme se rozhodli, ze nic delat nebudeme. Vyrazili jsme s Erikem a vsemi tygry na procházku. Strasne jsem se tesila, ze budu fotit.  Kdyz mi asi po deseti fotkách zdechli obe baterky, protoze nebyli dobité, nejradsi bych s tím.......

A tak tech pár fotek zde

 
14.11.2011 

V pátek jsem si na chvilku ukoristila Daisynku a udelala nejaké fotky.

Foto zde

 

 

 

08.11.2011

Carra získala na Mezinárodní výstave v Praze - Výborná 1

V sobotu 5.11. se konala v Praze Letnanech Mezinárodní výstava psu. Prihlásila jsem se jen ze zvedavosti co mi na Carru pan rozhodcí rekne. To jsem ale nedomyslela, ze uz se to vlastne dozvím na bonitaci. Takze jsem sla na výstavu uz  s vedomostmi, ze máme dlouhé usi :o) a mírne prohlou zád. Kdyz jsem pak u kruhu zahlédla ty nacincané malináky tak jsem uz toho v 7 hodin ráno litovala. Uklidnovalo me jedine to, ze tam byla jeste jedna cubina, která chudinka opravdu nebyla výstavní typ :o) Pánícek to prestrelil asi jako já :o)

No zkrátím to, nakonec jsme dostali nádherné ocenení a to výborná 1, samozrejme bez titulu kvuli tem dvoum vecem. Takze jsem nakonec velice spokojená, ale zaroven ukoncuji Carrinou éru vystavování. Takový blázinec opravdu není pro me. My se radsi budeme dále venovat sportu i kdyz jsme "oskliví" :o)

V jedné veci jsou výstavy pekné-hooodne stánkuuu a hooodne vecí-ráj pro pejskare-me nezbyla ani koruna ceská, kdyz jsem odjízdela :o)

 
 
29.10.2011

Dnes jsem po dlouhé dobe vytáhla na cvicáku foták. Vzniklo z toho pár fotecek.

Zde

 

 

29.10.2011

Tak jsem konecne dala dohromady jedno video s Pepínem  a po 4 hodinách stáhování  na net ho sem konecne muzu dát, uff  :o) video

 

22.10.2011

CARRA SPLNILA ZKOUSKU BH na výborne

Dnes jsme s Carrou na cvicáku v Zittau slozily zkousku BH a to "vorzüglich". Na nejakou tu malickost se mi Carry poslusnost moc líbila.

Tak ted muzeme pilovat na jednicku :o)

Gratuluji vsem kolegum co také zkousku zdolali :o)

Video zde

Foto zde

 
 
16.10.2011

CARRA je CHOVNÁ !

V nedeli se konala v Jihlave bonitace Belgických ovcáku od ceského klubu Berger Belge. Po 3 hodinách jízdy jsme sice na místo dojeli ale najít cvicák to bylo umení. Carrusky brácha Cirrus také prijel. Celkem bylo na bonitaci asi 16 psu, 10 fenek a 6 psu. Vsichni bonitaci zvládli az na dva psi. Jenom asi 6 psu nakonec jeste kousalo. Doted nevím, jak to vlastne je, mysleli jsme, ze to kousání je povinné, ale asi není, kdyz to vetsina psu nedelala. Dost me mrzí, ze jsme do toho sli. Nechat 23 mesícního psa kousat na kontroláku na 50m a k tomu poprve v zivote, na cizím place a na cizího figuranta. Vubec jsme to netrénovali, vzali to na lehkou váhu a ted má Carra ne moc hezký bonitacní kód, který vubec nesedí na její povahu.  A to me hodne mrzí. No jo opet--Chybami se clovek ucí :o( ted uz s tím nic neudelám

Kazdopádne gratuluji k chovnosti bráskovi Cirrusovi, který uz má 7 nápadnic a Lucce s Aykem.

Foto zde

(moc dekuji Majce zu focení a video-první clovek který umí porádne zacházet s temito prístoji :o) )

 

                                                                 jak dva týraní ubozáci :o))

 

15.10.2011

Jako kazdy rok se konal v sobotu v Hrádku závod jiz 7.rocník "Velká cena Hrádku nad Nisou", kde jsme byli s Carrou prihlásení do ZM. Dobrých 14 dní jsem premýslela jestli mám prihlásit i Pepého do ZZO. Uz jsem byla presvedcená, ze ne. Pri placení startovného se ptám Péti jestli to mám s Pepém zkusit. Ta samozrejme rekla, ze jo a tak jsem se behem pár vterin rozhodla, ze to tedy s Pepém zkusím. 

Zacínala jsem s Carrou na obranách. Sla jsem hned jako první abych stihla zároven probíhající poslusnost v ZZO. Moje taktika na maketu, kterou jsem vymyslela den predem se mi vyplatila ;o) a Carra mi maketku obehla a to i bez oblouku. Jaké to zdesení bylo, kdyz pribehla k rozhodcímu (panu Machovi) a dvakrát na nej stekla, díky bohu se jeste preorientovala na figuranta a dokoncila svou práci. Prepad i útek byl dokonalý, bez prekusu a dokonce s pousteckou :o)) Tak nám pan Mach nakonec strhnul jenom 2 bodíky a to díky me u makety, ze stojím moc daleko a psa zbytecne privolávám a tím ze to nemám dodelané to vypadá blbe a za to steknutí na rozhodcího taky bodík. Takze se 48 body na obrane jsem byla hodne spokojená.

Pak jsem sla hned s Pepém na poslusnost. Pepíno me strasne moc prekvapil, jakoz i holky koukali, no vsichni jsme valili oci jak si to Pepíno vykracoval u nohy. Dostali jsme 58 bodu ze 60, bodík za aport, protoze si pomalu predsedl a bodík jednou natáhnuté vodítko.

Pak uz zbývala poslusnost s Carrou na kterou jsem byla hodne nervózní. Kdyz se tak pekne vydarila obrana, tak hlavne nezkazit poslusnost. Carruska me nezklamala a dosla se mnou az do konce za plných 50 bodíku. Pan rozhodcí Kolár (mimochodem dost prísný :o)) nám rekl "to je ten nemecký dril" :o))

A jak to dopadlo ?

Carrusa skoncila na 1.míste v ZM a Pepíno na 2. v ZZO

Akce byla moc fajn, byla i velká konkurence Nippy de alphaville Bohemia a Amor Ji-Por v ZM a Vanda s Brendou v ZZO nebo napr. vítez Novoborského poháru v ZZO Akim Nord Bohemia.

Tak se tesíme na prístí rok, tam doufám budeme soutezit v IPO 1 :o)

 Foto (Péta Malá) zde

Výsledky zde

 

 

07.10.2011

Nové fotecky Daisynky 8-10 týdnu

Foto zde

 

02.10.2011

Pár fotecek z nedelního výcviku v Hrádku. Díky Monce Chmelarové za foto a video ;o)

Foto zde

 

 

 

01.10.2011

Dekuji Péte Malé za pár pekných fotek ;o) Akorát bych se tam mohla tvárit trochu lééépe ;o)

 

 

 

26.09.2011

Výsledky Mistrovství republiky BO 2011 ze stránek Víti Glisníka

 

24.09.2011

17.09. jsme se s Carrou zucastnili jubilejního 30.rocníku Libereckého poháru v Pavlovicích, který jsem nám tedy totálne zkazila. Díky me a neznalosti Národního rádu jsme nakonec dopadli na 4 míste ze 12 týmu. Zacali jsme obranami, kde mi Carra neobehla maketu, nebot byla tak strasne nabusená, ze uz jsem ji nemohla udret ani na ceste. Vystekání a útok nám pan rozhodcí Mach velice pochválil, ale pri úteku jsem zústala stát u makety (ikdyz mohu prijít ke psu az na 5 kroku) a rvala "pust". Carra sice pustila ale hned se zase v zápetí zakousla a takhle dvakrát. Takze nakonec 40 bodu. (tady se ukázal nás 14ti denní trénink povzbuzování pri obranách, sice razantní, vystekání super, ale poslusnost zádná ;o)) ).

Pri poslusnosti jsem zase sekala obraty za coz mi pan rozhodcí strhnul 1 bod a co me nejvíce mrzí, ze jsem si cubu podrzela pri aportu ikdyz to vubec nemám potreba, a za to nám strhl 2 bodíky. Zmátla me závodnice prede mnou která si psa taky drzela a já myslela ze se to tedy pri ZM muze. Bohuzel nám ty 2 bodíky chybeli ke 3 místu.

Takze opet poucení pro príste....

Jinak závody byli super zorganizované, to musíme Jirku Koláre pochválit, pri 50 závodnících to odsýpalo velice rychle a nejvíce se mi líbili ukázky psích sportu, které byly videt pred vyhlásením výsledku. Poprvé jsem mohli zahlédnout flyball, obedience,mondioringu canisterapeutického psa  a záchranárského psa pri slanování a hledání osob.  Dále jsme mohli videt ukázku frisbee, sluzebních psu, agility a pekného vystoupení Péty a Mísy v dogdancingu jako ruské bábusky. Moc hezké a poucné, skoda ze si hodne lidí nepockalo az na konec.

Foto zde  a zde

 

 

 

11.09.2011

Výsledky MS FCI 2011 zde

 

11.09.2011

Dnes jsme si trochu zakousali v Hrádku na Ondru Novotnícka. Pepé se pekne ukázal, ale Carra me prekvapila, kdyz se na cizího figuranta vykaslala a radsi bezela do druhé makety kde stál Roman. No zase jsme o neco chytrejsí....

Presto me Carra vcera presvedcila, ze je vynikající stoparka, nebot prosla 3 hodiny starou stopu na oranici od zacátku az do konce, az málem ryla v zemi a vybrala poslední 4 kousky párku, které tam nechala v 1 hodinu dopoledne. Takze ne ona je spatná stoparka, ale já jsem spatná cvicitelka. Takze huráá na stopy ;o)

foto zde

 

 

09.09.2011

Máme nový prírustek !! DESCENT FELLOW MARIBOR

Rekneme tomu láska na první pohled. Nejdríve jsem se na závodech v Boru zamilovala já a kdyz jsme psa ukázali Romanovi tak uz nepustil vodítko. No a tak jsme si ji vcera odvedli domu. Cubina je macík, ale nic ji nevyvede z míry. Zmena domova s ní absolutne nic neudelala a hned druhý den uz kousala do kuze a strasne se u toho bavila. Uz ted má velkou chut neco delat i pres její váhu ;o) , je zravá, no proste se nám moc líbí...

Foto zde

 

 

 

04.09.2011

Vcera jsme se s Carruskou zucastnili naseho uplne prvního závodu v Novém Boru. Bylo to krátké rychlé rozhodnutí 2 dny predem, abych uz se konecne trochu obouchala na závodech, a nebyla tak nervózní (ale to budu uz asi naporád ;o( ...), ale hlavne me také zajímalo jak se bude Carruska chovat pri zkousce a co mohu ocekávat a také videt jak jsem ji vlastne vycvicila a jestli bude chodit tak jak si predstavuju. Závodili jsme v kategorii ZM, nebot na ZVV1 jeste nejsme úplne pripraveni a ani jeste zádnou zkousku nemáme. Ale blízí se nám ríjen-- 22.10. budeme v Zitave delat osklivou zkousku BH, uz se tomu asi nevyhneme ;o) Zpet k závodum, v ZMkách jsme byli 4. Kdyz jsem se hlásila panu rozhodcímu (pan Palfi) klepali se mi ruce jak sulc ;o) Nicméne me Carrusa strasne moc prekvapila a udelala poslusnost, která se líbila i me a to je co ríct. Nesmírne se mi líbil aport, kde nemela ani jeden prekus a rychle ho prinesla. Opravdu se mi to moc líbilo a asi i panu rozhodcímu, který nás pochválil a obodoval plným poctem, tedy 50ti body. Obrana, z které jsem mela velikánský strach, nebot naposledy, kdyz jsme kousali na Karla Vitise, tak Carra zkazila co mohla, nakonec vysla parádne. Carra tady mela nádherné razantní zákroky a super poustecky. Moc se mi nelíbilo vystekání a velikánský oblouk u makety, ale aspon víme co máme dopilovávat. Ale i presto bylo vse splneno a opet ohodnoceno 50ti body. Tímto ohodnocením jsme tuto kategorii vyhráli. Ceny byli nádherné a Carrusa si s Pepém vecer nacpali bricha k prasknutí ;o)) Takze kdyz to shrnu, nádherný výkon pri prvním závode. Carrusko jsem na tebe pysná !!

Foto zde

 

 

 

 

31.08.2011

Zpet z Cíny !!

Cína me hodne prekvapila s tím, ze tu není mnoho psu. Kdyz to porovnám s Indií, tak v Cíne není skoro zádný pes. Ve velkých mestech potkáte hlavne na vecer pánícky jak vencí své cistokrevné milácky. Poulicní psi jsme videli az v mensích mestech.

      

Tak jako jezdí Cínané na motorkách nebo kolech, tak jezdí i psy. Na motorce mezi nohami svého pána a na kolech vetsinou schouleni v nejakém kosíku.

V móde jsou v Cíne hnedí pudlíci, labradori a pejskové podobní tibetskému spanelu, ale zahlédla jsem i colie vsech ruzných druhu. Je zajímavé, ze tu jsou prevázne psi dlouhosrstí, s krátkými nozickami a krátkým cenichem. Takze vlastne vubec neprizpusobeni tem cínským vedrum. 

Kdyz si chcete v Cíne koupit psa zajdete proste do obchodu se zvíraty a vyberete si jednoho, který na Vás ceká v kleci. Muzete si k tomu koupit obojek a vodítko s korálky, no proste jako pro sebe ;o)

 

Na otázku jednoho mladého studenta, jestli jedí psi, mi odpovedel, vzdyt je to delikatesa, tím se mi mozná dostalo odpovedi, proc v Cíne skoro nepotkáte poulicního psa.

 

 

 

 

 

 

 

 

16.07.2011

Pár fotecek z dnesního tréninku v Zitave.

 

 
 
04.-05.07.2011

Ctvrtého a páteho cervence jsme se s Romanem, Ricem, Dietrem a Exikem zucastnili semináre poslusnosti a obran mistra sveta Petera Scherka a jeho zeny Connie. Seminár se konal v nemeckém Thüringen a stál nás 5 hodin cesty. Ale musím ríct, ze se to vyplatilo a to co se povídalo o jeho vynikajících schopnostech vse dokonale vysvetlit, bylo pravdivé. Mají výcvik dokonale promyslený do nejmensího detailu a to vse nám spickove srozumitelne vysvetlili. Tak doufáme, ze nám po 2 dnech príjmu nových informací z toho v hlave snad neco zustalo.

 

 

 

 

02.07.2011

V sobotu se konal na cvicáku v Hartave den otevrených dverí. Séf zdejsího cviciste nás Zitaváky poprosil jestli bychom tam nepredvedli nejaké psí sporty, nebot oni tak nejak porádne nic nemají.  Tak jsme nakonec (Rico, Dieter, Achim, Roman a já) predvedli divákum obrany, poslusnost, Pepe trochu Dogdancingu a Carrusa trochu Dogfrisbee. Byla to pro nás nová zajímavá zkusenost a samozrejme nejvíc se vsem líbil Pepé, který tedy opravdu pekne zacvicil a to na cizím cvicáku.

 

 

 

Pepíno oslavil 15.06 1.narozeniny !!

 

 

13.06.2011

O víkendu se konal u nás v Hrádku seminár Dogdancungu s Vandou Gregorovou, kterého jsem se zucastnila s Pepém rekneme jenom na pul, nebot kvuli ucení jsem se ho musela takrka vzdát. Ale i za tu chvilku jsem se neco priucila a hodne pobavila pri hodine brisního tance. Nez jsem rotocila ty své speky, tak bylo po tanci ;o) Vsichni jsme zjistili, ze to není tak jednoduché jak to vypadá. :o)

Foto zde

 

 

09.06.2011

Místo abych se ucila na blízíci (a to hodne blízící) se zkousky, tak se potuluji se psy po cvicácích, loukách a jiných místech. Vcera jista si jasného ucebního dne, nás nakonec Erik vytáhl k Olbersdorfer See. S batohem plným ucebnic jsme se tam vydali nejrychlejsí cestou a nez jsme dosli, zmokli jsme hned na úvod aniz bychom se vykoupali. Poté jsme zmokli  znovu a tak uz jsem ani na mokré deky své ucení nevyndala. A nez jsme se dopajdali domu, tak uz bylo pozde vecer a já opet bez vedomostí sla spát, ale s krásným pocitem z toho, ze Pepíno plave a ze má rád vodu ;o) .....

Foto zde

 

 

5.6. Tak Lucka skoncila na Mistrvoství sveta Belgických ovcáku na spickovém 4. míste !! Velká gratulace !!!

 

05.06.2011

Na nedeli jsme se klepali uz týden, nebot nás s Carrou cekala zkouska ZM v Hrádku. Mela jsem trochu obavy ze stop nebot mi Carra poslední dobou hodne zlobila na stopách, ale i vseobecne není ve své kuzi, jestli to je po té 6 týdenní pauze, nevím. Kazdopádne uz kdyz jsme prijeli na místo urcené ke stopám jsme se s holkama zhrozili. Katka sla také na ZM a Inga na ZVV1. Tráva kratoucká, suchá hlína a velký vítr. O to vetsí prekvapení nás cekalo pri slapaní stopy, kdy na kazdém metru bylo, jak potom rekla Inge "velké cerstvé kraví lejno", a to opravdu. Nebyli to suché lívance jak známe z Václavic kam mezi "hovna" také chodíme stopovat, ale opravdu cerstvé sracky ;o)) Já jsem vyrazila opet jako první a také jsem byla jako první vyrazena ;o)) Carra usla mozná jen pár kroku po stope a pak rovnou zamírila k prvnímu lejnu, tam si ho slastne ocichovala, tak jsem dala dalsí povel, to se rozesla snazila se asi stopu najít a pak skoncila u dalsího hovna, po dalsímm povelu uz si behala kde chtela a o stopu se nezajímala, takze neukázala ani kapku toho co na stopách umí. Holky dopadli úplne stejne, u nich bych rekla ze se psi ze zacátku víc snazili (asi meli stestí ze tam u kraje nebylo hovno ;o)) a pak bohuzel taky odpadli. Pri poslusnostech pak vypadl jeste Exik a tak na zkouskách skoro nikdo nezbyl ;o))) Figurant mel nakonec na obranách jenom jednoho psa :o)

Takze snad nekdy príste ;o))

 

04.06.2011

V sobotu byla v Hrádku malá akce prevázne pro deti a to "Hrádecký vorísek". Deti tam predstavují své pejsky, tedy hlavne vorísky a ukazují jak s nimi cvicí. Tím, ze je Pepé ten správný v/orech, jsem nabídla jeho kamarádce Luise, aby se s ním sla predvést. Malická se strasne tesila, a s Pepém nacvicila mnoho cviku z Dogdancingu. Bohuzel prímo na míste si Pepé proste delal co chtel, porád koukal po panicce, zajímali ho jiní pejsci a jiné pachy, jenom malá Luisa ho vubec nezajímala. A tak toho nakonec moc neukázali, jenom prekázky skocili. Nelíbil se ani rozhodcím a tak se ani neumístili. Ale malá Luisa zklamaná není a uz chce trénovat na prístí rok, tak doufám, ze to vyjde a ze bude moct trénovat s Pepého mamkou.

Foto zde

 
 
 

4.6. Práve jsem nasla prozatimní výsledky z FMBB, Lucka je zatím na krásném 6 míste se spickovými body ! Poslusnost 95 a obrany 94 !! super, tak ted uz jenom ty stopy !  Listina

1.6. zacalo Mistrovství sveta Belgických ovcáku v Belgii. Tímto drzíme strasne mooooc palce Lucce Secvíkové a Unice !!

 

28.-29.05.2011

O tomto víkendu jsme byli s Romanem povzbudit vsechny známé, kterí závodili na Kristýne. Závod byl o trosku jiný nez poslední roky, ale opet vydarený.  Letos si poradatelé dali práci a díky sponzorum meli závodníci opravdu nádherné ceny. Tímto gratuluji predevsím Pavlovi Petrovi za 1., Herbimu za 4. a Pétovi za krásné 7.místo, a jejich 1. místu jako druzstvu. Ale i ostatním známým nebot i ti se dobre umístili  První den nás doprovázel Rico se synem a dopadlo to jak to dopadlo, viz foto ;o)

Sobota

Nedele

 

 

21.05.2011

Ale hlavne sobota byla pro me dulezitý den, nebot jsem se úplne poprvé zúcastnila nejakých zkousek a to platilo i pro Pepého tak i pro Carru. Byli to Dogdancingové zkousky s rozhodcími Pétou Malou a Vandou Gregorovou, které se sami zucastnili zkousek a predvedli nádherné dvojkové a trojkové zkousky.

Bohuzel s Carrou jsme neuspeli, nebot mou chybou, kdy jsem jí pred zkouskou ukázala mícek a okamzite ho schovala, se Carra nekontrolavane zozstekala a stekala a stekala, proste celou energii, kterou jsem v ní strádala celý den si zrovna vybíjela pri zkousce. No a ponaucení z tohoto dne, príste jí musím pred zkouskou aspon trochu vybít a uklidnit, aby se na place soustredila ne me. Takze to byla skoda, no ale zato Pepé bodoval a zkousku udelal za výborne, ikdyz jsem s jeho výkonem vubec nebyla spokojená a sama bych si výborne nedala.

Foto zde

 

 

 

 

21.05.2011

V sobotu se konaly zkousky SCH v Zitave. Tímto bych chtela pogratulovat Dietrovi, který splnil Sch1 s krásnými body 84,96,96. Bohuzel na stopách chytili suchou tvrdou hlínu, ale i tak pekné výsledky.

Foto zde

 

 

 

16.05.2011

V pondelí se na cvicáku konala taková malá ukázka výcviku psu a psích sportu pro jednu skolu z Zitavy. Kluci predvádeli obrany, Achim privedl stenátka na hraní a já jsem ukázala detem trochu Dogfrisbee s Carrou a trochu Dogdancingu s Pepém. Proste to co umíme a aby meli deti aspon trosku predstavu jak to vypadá. Moc se to detem líbilo a my jsme si zároven vyzkouseli takové závodnické prostredí s hodne lidmi.

Foto zde

 

 

 

 

14.05.2011

V sobotu jsme vyrazili z Liberce do Nymburku v hojném poctu. Pavel & Pavla, Zuzka, Jirka & Hanka a já jsme si jeli zazávodit ve Frisbee. Jirkovi to byli první a moje druhé závody. Na to, ze Jirka skoro vubec netrénoval a vlastne ani porádne necedel o co jde, házel moc pekne a do odpoledne uz umel slusne házet. Nám se s Carrusou moc nedarilo, v prvním kole minidastance se mi povedly vsechny hody ale poslední dva mi Carra nechytla, uz to kondicne nezvládla. Po jejich 6 týdnu pauzy, uz mela opravdu dost. Ale vetsí chyba byla v tom, ze jsem si jí nenechala vybehnout napred, coz ted musíme porádne natrénovat. K druhému kolu nemám co ríct, tam jsem házela úplne katastrofálne, a Carra z toho chytila asi jenom 2. V Dogdartbee se nám vedlo pomerne slusne, kazdý hod jsme meli obodovaný, nakonec jsme získali 160 bodu, coz nebylo spatné, ale do finále je to prece jen málo, chybela nám tam nejaká ta padesátka ;o)

Zuzce se vedlo tak asi jako nám, zato Pavel opet bodoval, v time Trialu byl 2., a v Minidistance 5., celkove suprové 2. místo za Stýbrem. Tak to uz je opravdu pekný výkon. Cekáme kdy se mu podarí ta 1. Verím, ze u freestylu se mu to podarí :o)

Gratulujeme a drzíme palce !!

Foto zde

 

 

 

09.05.2011

Tak jsme se stastne vrátili z Písku ze semináre s Bartem Bellonem (Pro staff Team). Není k tomu co dodat, nez ze atmosféra byla fajn a ze máme plné hlavy nových informací a metod. Jak daleko vyuzijeme systému Barta Bellona to se uvidí...

 

 

 

04.05.2011

Pár fotecek z nedelního výcviku v Hrádku zde (foto Kacka Borisjuková)

 

 

 

 

01.05.2011

Na prvního máje jsme byli s Hánou a Venkou opet v Pavlovicích kousat na Mílu Lebrusku.

foto zde

 

 

 

 

30.04.2011

  Carodejnice jsme upalovali na cvicáku v Zitave a moc jsme se vsichni pobavili !!

foto zde

videa dodám :o)

 

 

30.04.2011

Pár fotek ze sobotního výcviku v Zitave.

zde

 

 

 

29.04.2011

Ve ctvrtek prijel Roman a tak jsme se sesli jeste s Exikem v Hrádku a trochu pocvicili. Carra uz je v porádku a tak zacínáme naplno pracovat. Roman nám ukázal krásnou poslusnost, tak musíme pridat jinak nám bude brzy slapat na paty ;o)

Foto zde

 

 

 

 

24.04.2011

Také jsem mela moznost v nedeli poznat Carrusinu sestricku, která bydlí nedaleko. Tato cubicka bohuzel celý zivot zije v kotci, pánícek se o ní nestará a nebýt urcitých lidí tak by chcípla hlady. Bohuzel je mi z toho zle, nebot tento pes je urcite spickový stejne jako Carra a její sourozenci a chudák se musí válet v hovnech místo aby behala po cvicáku. A pánícek místo aby cubinu prodal, tak jí drzí (nevím z jakého duvodu), aby se z ní stal uzlík nervu pobíhající dokolecka v kotci ....

Foto zde

 

 

 

 

24.04.2011

Nedele patrila opet cvicáku v Hrádku. K tomu není co dodat, takze zde pár fotek:

Fotky 1

Fotky 2 (fotila Monca Chmelarová)

 

 

 

 

23.04.2011

Jinak byla pro me sobota i hodne smutná, nebot jsem po domluve privezla do Zitavy Puszku, matku Pepého, která je celý zivot uvázaná na retezu, doufajíc, ze  rodina holcicky, která ji chtela, zmekne a pejska sebou domu odveze. Celá situace se odvíjela takto: Cubinku jsem privezla, mela absolutní strach ze psu a samozrejme nové prostredí atd, pro ni bylo docela stresujicí. Narídila jsem malé Luise aby s ní sla na procházku a aby se ji venovala, do niceho jí nenutila a proste se s ní skamarádila. Asi po hodince prisli s tím, ze chteji spolu jit na cvicák prímo mezi lidi. Cuba uz byla o hodne lepsí. Nakonec po asi dvou hodinách se cubicka absolutne rozkoukala, cvicila s holcickou dogdancing, behali spolu hráli si, a dokonce nakonec si hrála i s Pepém a nemela obavy ze psu. Ukázala se povahou presne jako Pepé. Radostná, rychlá a hodne chytrá. Nejhorsí byl konec, kdy tatínek také zmeklý nádhernou povahou psa rekl, ze proste nemá jak to doma udelat (s rodici-kterí nesnásí psi), aby si toho psa mohli vzít sebou. Nastalo loucení kdy samozrejme desetiletá holcicka strasne brecela (musím ríct, ze by se strasne k sobe hodili s tím psem) a kdyz nastupovala do auta pes za ní strasne brecel a stekal. V tom jsem zacala brecet i já koukajíc na to nestestí a v predstave, ze toho psa musim zase uvázat na retez a vubec vsechno dohromady. Az na míste, kdyz jsem psa privezla zpátky do Polska se mi trochu ulevilo, kdyz jsem videla jak má pejsek radost, ze vidí své "pánícky". Je fakt, ze se nemá spatne, nejsou na ni zlí, ale takový spickový pes (na sport ideální) nepatrí na retez. A tak stále doufám, ze se nekdo najde kdo by jí vzal. Kazdopádne takovéhle experimenty uz delat nebudu, je to spatné nejen pro lidi ale i pro psa.

foto zde

 

   

 

 

23.04.2011

Tak krásné sobotní odpoledne jsme chteli vyuzít co nejvíce a tak se Hanka jeste se mnou vydala na cvicák do Zitavy. Tam mohla ukázat jak dokází krásne skákat malináci pri frisbee. Kam se sere kdejaká borderka  :o)

foto zde

 

   

 

23.04.2011

V sobotu 23. jsme se vydali s Hankou a Venkou do Jicína na cvicák, kde se má v kvetnu konat závod v NZR a kterého se holky chtejí zucastnit. Devcata tam chteli pejskum ukázat cvicák, coz se bohuzel zkomplikovalo malou bitkou mezi Goranem a Edou, nacez Eda uz s prokouslou nohou cvicit nemohl. Kvuli Carrinýmu zranení jsem porádne provetrala jenom Pepého a venovala se Vence, která mela s pár vecmi malé obtíze. Zároven jsme mohli poradit místní clence s aportem a doufáme, ze se jí aportícek bez prekusu podarí. Jinak se nám tam v tom horkém dopoledni moc líbilo, mohli jsme poznat pár nových lidicek, videt jak cvicí a urcite se tam nekdy ukázeme na závodech.

foto zde

 

    

 

22.04.2011

Opet jsme se sesli s Pavlou a spol na trénink frisbee a taky trochu poslusnosti. Pri tom teple jsme toho sice moc neudelali, zato meli psi moznost se vykoupat v rybníku. Pepé se odvázil poprvé skocit do vody, ale ocividne se mu to moc nelíbilo, takze jsem zvedavá jestli jeste nekdy bude mít tu odvahu :o)

Foto zde

 

 

17.04.2011

V nedeli probehly opet obrany s Mílou, tentokrát v Liberci Pavlovicích. Pár fotek zde.

 

 

16.04.2011

Na nás velmi ocekávaný trénink s Luckou Sevcíkovou jsme dorazili s hodinovým zpozdením a to po 5-ti ! hodinové jízde z Liberce do Svitávek. Myslím, ze orientace nám stále nic neríká :o) I pres nase zpozdení a teoreticky objednaných dvou hodin poslusnosti se nám Lucka a její prítel venovali skoro celé odpoledne. Odjízdeli jsme nakonec az v 7 hodin vecer, pricemz jsme si vezli nekolik nových poznatku (za coz moc dekujeme, nebot v dnesní dobe se málo kdo podelí o své uzitecné poznatky) a poznali pár fajn lidí, kterí stále stojí pevne na zemi i pres jejich skvelé pejskarské výkony.

O zpátecní ceste ani nemluvím, nebot pro Hanku, která by mela mít na svá léta trochu rozumu ;o) ,byl porád postacují stav benzínu i v okamziku kdy se rucicka blízila rezerve a my nekde se motajíc okolo hradu Kosti a nemohouc najíti cestu domu, byla stále témer v klidu. Jaké to prekvapení, kdyz ve 2 hodiny ráno, po 40 kilometrech svítící rezerve, po otevrené benzínce ani vidu ani slechu. Zpoceni strachem, ze zustaneme viset nekde na dálnici, jsme radostne jásali na svítící tabuli od benzíky v Liberci. Prijízdejíc na benzinku, nám auto zacalo poskakovat nedostatkem dulezité tekutiny-to uz jsme se tomu ovsem mohli zasmát :o) (nechci pomyslet na to, kdybychom si jenom o 2 metry nekde zajeli..)

Hani príste si te ohlídám ! ;o)

foto zde

 

 

 

10.04.2011

O víkendu se konalo VS M CR IPO a MS FCI v Roudnici, kam jsme se s Hankou rozhodli v nedeli vydat. Zajímali nás nejenom výkony soutezících, ale jeli jsme také fandit Mílovi Lebruskovi, který se výberáku zucastnil. I presto, ze chytil sobotní stopy, kdy se pod vetrem lámaly stromy nejenom v Roudnici, obsadil nádherné 9. místo. Tímto mu gratulujeme.

Nás výlet se nakonec prodlouzil o návstevu mých rodicu a vecerní stope v tráve ci co to bylo :o)

Dorazili jsme v porádku i presto, ze nám místo bezpecnistních pásu (které Carra ukousala) slouzili vodítka ;o)

Foto zde

 

09.04.2011

Pár fotek ze sobotního výcviku v Zitave.

 

 

 

09.04.2011

V sobotu ráno jsme se sesli s Pavlou a Pavlem na Kristýne abychom si zatrénovali Frisbee. Carra musela bohuzel jeste jenom prihlízet a Pepé si zachytal jenom pár roleru. Zato jsme se nemohli vynadívat na Pavla, který to tedy opravdu válí.  Urcite pojedeme zafandit na jejich freestyle. Hlavne jsem mohla poznat malého certíka Gypíka, který je tedy broucek :o)

fotky zde

 

 

03.04.2011

Dnesní dopoledne jsme si jeli s Jenny pocvicit na cvicák Schlegel. Nez jsme tam dojeli stacili jsme si udelat stopu a jeste bloudit po okolních vesnicích. Kdyz jsme konecne dorazili na místo, cekali na nás poslední ctyri clenové, zbytek utek i s figurantem :o) Na jejich krásném rovném cvicisti jsme si pekne pocvicili a byli jsme mile prekvapeni, ze se jim nase práce se psy moc líbila.

Foto zde

 

 

02.04.2011

Sobotní výcvik v Zitave probíhal za pekného sluneckého pocasí, takze se nám vydarili pekné fotky.

 

 

 

31.03.2011

Malé nahlédnutí na ctvrtecní výcvik v Zitave.

Foto zde

 

 

 

31.03.2011

Carra jeste porád nemá nohu v porádku a tak jsem jí posledních 14 dní tajne pasovala domu, aby byla pekne v klídku a zbytecne nebehala, treba byt jen v kotci. No a takhle to vypadalo kazdý vecer....

Foto zde

 

 

30.03.2011

Opet jsme byli s Exikem na stopách, ale tentokrát jsme si sebou vzali Romana, který nám tu nasí stopu zkritizoval a ohodnotil. Carrusa mi udelala velikánskou radost nebot i pres mé dve chyby (coz me stálo body) jsme byli ohodnoceni na 96 bodu. A i Pepé byl pochválen. Kéz by se nám toto povedlo na zkouskách ....

 

29.03.2011

V úterý jsme se setkali v Zitave na pocvicení hlavne poslusnosti. Musím ríct, ze me vsichni hodne prekvapili, hlavne policajt, který nám predvedl krásnou chuzi a Exik, který mu slape na paty, taktéz. To nám delá velkou radost. A i holky jsou cím dál lepsí.

Pepé, který mel být puvodne na Frisbee a které on moc nemiloval, se najednou o Frisbee hodne zacíná zajímat a uz se tam objevuje velký drive za talírem, tak ze by prece nekdy ?? ;o)

Fotky zde

 

27.03.2011

Pár fotecek z nedelního výcviku v Hrádku. Foto Monika Chmelarová

 

 

 

20.03.2011

Po obede jsme si s Erikem a psema udelali výlet na blízký zámek Lemberk do Jabloného v Podjestedí. Procházka k zámku je perfektní a psi i my jsme se krásne odreagovali.

Pri zpátecní ceste jsme  zkusili jeden experiment. Nechala jsem u Rynoltic Erika, aby mi slápnul stopu pro Carru. Takze teoreticky to pro ní byla cizí stopa. Vypracování bylo perfektní s jednou malou chybickou. Velice me Carra prekvapila (ale v duchu jsem to doufala :o) ).

Pepé si také zacmuchal, ale ten dostane príste stopu delsí a starsí, podle me to na nej bylo dnes moc jednoduché.

A zde jsou nejaké fotecky

 

 

 

 

20.03.2011

Dnes se mi na výcvik v Hrádku sesli 3 labradori a jeden australácek. Nejvíc jsem se venovala nováckum s malou labradorkou Betty, kde má hlavne problémy panicka a ne pejsek, a labradoru Benovi, kterému se nechce zustat na míste. Dnes jsme s ním udelali hodne práce a kdyz tak budeme pokracovat dál, bude mít odlození perfektní, ikdyz je vsede. No a Monce s Badym a Radce s Kukym uz jsem moc radit nemusela, nebot jim to slo skvele i beze me. Stihli jsme protáhnout i Pepého, který nám predvádel cviky, které zrovna ucíme. Takze uz se tesíme na dalsí nedeli...

Foto zde

 

 

 

16.03.2011

Dnesním dnem skoncila Chuckovi karanténa, coz znamená nejen, ze muze zacít porádne cvicit, ale od dnesního dne je oficiálním sluzebním psem vojenského útvaru Grabstejn a já mu tímto preju strasne moc úspechu, zádnou nudu a hodne slozených figurantu. S jeho novým hodným páníckem Martinem Kopernickým to urcite dokáze.

Pridány poslední Chuckovi fotky (25-30m)

 

 

 

14.03.2011

Kvuli uz se zlepsujícímu zranení Carrusy jsme se dnes vydali s Claudií, malou Amy a jejím prítelem na stopy, které nás budou doprovázet celý týden :o(  Cludiin prítel se dobre hodil jako vesák na psy ;o)) .... jeste ze tomu nerozumí- Gruß Christian ;o)

 

 

13.03.2011

V nedeli jsme se sesli opet na obranách s Mílou Lebruskou, tentokrát  na cvicáku v Liberci Hanychove. Tím, ze Carra jeste porád kulhala jsme byli pouze jako diváci. Jenze Carrusa nedokáze být pri obranách jenom divák, takze to odnesl v aute pás u ridice, pás na psa a kdyz jsem jí privázala ke stromu, tak i okolní stromky.

foto zde

 

 

 

12.03.2011

Celé sobotní dopoledne se nám (Exikovi, Policajtovi, Pepovi a me) venoval Roman na obranách. Jak se nám darilo je videt na fotkách. Carrusa a i Dorra se malinko pri tom zranili, tak doufáme, ze vse bude ok. Jo a policajte, díky za fotky ;o)

 

 

 

 

11.03.2011

V pátek prijela Hanka se svojí celou bandou si zakousat na Romana. Psi se mi moc líbili, hlavne jejich viditelné zlepsení uz pri prvním tréninku. Stihli jsme si mezitím zakousat i my s Exikem a dva malí certíci od Pavla.

Pár fotecek zde

 

 

 

 

09.03.2011

Na trénink stopy jsme se dnes nakonec sesli 3: Martin 1 s Meggy, Martin 2 s Goldie a já. Zajeli jsme si do Václavic, kde nás opet cekali kravince, suchá tráva a velký vítr. Pepému jsem konecne slápla první stopicku, která se mu povedla, príste uz mám na nej vymyslenou jinou stopu. Ctverce s ním delat nechci, tak uvidíme... Carry stopa byla katastrofální, tak jí zítra musíme opravit. Klukum, co jsem stacila zahlédnout se vedlo dobre, tak jen tak dál :o) Na vecer jsem mela jeste moznost s Pétou projet moje sestavy na zkousky, strasne moc jí dekuju za pomoc.

Nejaké fotecky najdete zde

 

 

 

08.03.2011

Celé odpoledne tohoto pekného slunecního dne jsme strávily tréninkem Dogdancingu, nebot nás v kvetnu cekají zkousky 1.stupne. A nejen Pepého, ale i Carru. Péta byla tak hodná a sestavy nám pripravila, takze my uz muzeme jenom trénovat a trénovat. Ani ne psi jako panicka :o)

Pár fotecek zde

Sestava pro Carru (video 1)

Sestava pro Pepého (video 2)

 

 

 

06.03.2011

Dnes jsem mela moznost si jít zakousat do jízdárny v Liberci na Mílu Lebrusku. Seslo se tam pár fajnových lidí, figurant super a Carrusa zádný problém, ani z prostor a ani z figuranta ( a ani z opodál stojícího koníka, který sledoval obrany :o) ), takze k tomu nemám co dodat. Urcite si to jeste zopakujeme ;o)

Fotky zde

video zde  moc dekujeme paní filmarce :o)

 

 

05.03.2011

V sobotu jsem díky Hance Lenkové mohla navstívit v Liberci v Pavlovicích seminár Jirky Koláre o zkouskách (NZR,IPO). Seminár byl spickový a  byl mi velkým prínosem.  Vsechny otázky, které mi vrtali hlavou ohledne zkousek mi byli zodpovezeny a mockrát mu tímto dekuji, ze jsem se mohla zucastnit, nebot seminár byl urcen pouze pro cleny.

 Dále jsme meli moznost si pocvicit na jeste zledovatelém cvicáku a poznat pár nových lidicek. Urcite nám zmena prostredí prospela :o)

 

 

04.03.2011

V pátek jsme byli s Carrou opet na stopách a jsem nadmíru spokojena. Musíme si sehnat nejakého odborníka, který by se nám na to podíval a potvrdil nám to ;o) Pepé musel zustat zavrený v kotci, nebot byl tak zamilován do hárající Carry, ze myslel jenom jedinou vecí.... Tesím se az zacneme stopy, protoze Pepé má výborný cich. Minulý týden jsem mu zalozila mícek v sutinách na cvicáku-behem okamziku ho nasel. Tak snad prístí týden.

pekný lom :o)

 

 

02.03.2011

Pridáno nové video Pepého a Carry.

Na to, ze jsme opravdu málo cvicili si myslím, ze jak Pepé tak Carra jsou moc sikovní a mají na víc. Nemuzou za to, ze panicka je kopyto :o)

 

 

 

01.03.2011

Máme nové logo a tímto dekuji Péte Malé, která se s tímto úkolem musela potrápit :o)

Dnes jsem Carru vzala po dlouhé zimní pauze poprvé na stopu. Byla jsem opravdu prekvapená, ale jako kdyby zádná pauza nebyla, Carra odstopovala 200 kroku, 3 lomy a 3 predmety úplne spickove a to v opravdu spatných podmínkách - podle mého mínení (lehké bláto, kravince a protivítr). Tento výkon me povzbudil a tak zítra se urcite vrhneme na dalsí stopicku :o)

 

26.02.2011

V sobotu jsme zacali den peknou procházkou, kterou si psi urcite uzili, viz foto.

 

 

 

 

25.02.2011

V pátek jsme se pri obranách soustredili u Aika na vystekání, u Carry na obcasné prekusy, takze musela a bude muset zatím kousat na gume a Dorinka ta si mohla opet vychutnat mokrý, slizký hadr. Jo a nesmíme zapomenout na Pepého, ten zatím zustal jenom u vystekání, nebot mu po operaci víc nedovolím. O to horsí to ale bylo pro figuranta, který mel vzteklého vorecha az za usima, protoze ten jak slysel ze se kouse a on nemuze, vztekle stekal na figuranta v makete, skákal mu az nad hlavu a pokousal vsechny okolo :o)

fotky zde

 

 

 

24.02.2011

Pár fotecek z procházky po polích Zitavy a z cvicáku.

 

 

 

 

22.02.2011

Od nedele bydlí Carruska u nás v Zitave v novém kotecku, který nám privezli az ze Sumavy. Pomalu si zvyká a uzívá klidu na zitavském cvicáku. A me tímto odpadá dlouhé a drahé dojízdení do Hrádku.

 

18.02.2011

Vcera jsme byli s Mísou v Hradci Králové u doktora Ekerta na rengenech. Na konci jsme meli co oslavovat. Oba nasi pejsi vysli s nulami.

Carra má HD A/A, ED 0/0

 

16.02.2011

Pridány nové fotecky Carry a Pepého v sekcích "Fotky"

 

14.02.2011

Nase Hajdule tedy "Háta z manetínské ulice" získala/vybojovala titul Intersampiona, tak se s tímto musíme pochlubit. Zalozila jsem nový odkaz venovaný jenom Hajdulce. (zatím jeste v rekonstrukci)

 

   

 

 

14.02.2011

Nasla jsem jeste pár fotecek, které jsem dostala od Mísy. V lednu jsme s Pepém pri nedelním výcviku Míse ukazovali trochu dogdancingu. Byli jsme rádi, ze se jí to líbí, ale na hlavní Ortel cekáme od nasí dogdancingové Matky Péti :o)